שאלות ותשובות

לא! העבודה דרכנו אינה כרוכה בתשלום כלשהו מצד המועמדים והמועסקים דרכנו.

לא בהכרח! מעסיקים רבים איתם אנו משתפים פעולה מעוניינים בקליטת העובד לשורותיהם כעובד החברה מן המניין החל מהיום הראשון. יש לבדוק כל מקרה לגופו.

גם כאשר ההעסקה כן מבוצעת על ידינו במסגרת פרק הזמן המותר לכך (לכל היותר עד 9 חודשים, בפועל לרוב התקופה קצרה יותר), במקרים רבים בוחרים המעסיקים השונים לקלוט את העובדים לשורותיהם במהלך או בתום התקופה שהוגדרה.

לא בהכרח! עבור מעסיקים שונים, אנו באתגר משמשים כגורם המנהל את תחילת או את כלל תהליך הגיוס, ובתוך כך פרסום הדרישות השונות, ביצוע תהליך הראיונות, והפניית המועמדים עם התרשמותנו והמלצתנו.

משרות מסויימות מטופלות באופן דיסקרטי ואינן חשופות בצורה רחבה, וחלקן מטופלות באופן בלעדי על ידי חברת אתגר.

אכן, חברות השמה מסויימות מתמקדות בפעילות בענף תעסוקה מסויים (מזון, אלקטרוניקה, לוגיסטיקה, מיחשוב, וכו'…), או בדרגי תפקיד מסויימים (למשל בכירים בלבד).

אנו ב"אתגר" מאמינים בפריסה רחבה של קשת השירות שלנו, בהצעות עבודה מגוונות למועמדים דורשי העבודה מתחומים ודרגים שונים, ובהתאמה לכך, מצד שני, ביכולת להפנות ללקוחותינו המעסיקים מועמדים מתחומים ודרגים שונים, לפי העניין.

לא תמיד. לחברת "אתגר" סניפים בפריסה ארצית מצפון הארץ ועד הדרום, ונשמח לקבלכם בסניפינו, אך במידה וקיים קושי בהגעה לסניף, נוכל לקיים ראיון טלפוני מקדים ובמידת הצורך ראיון על בסיס שיחת וידאו. ניתן לחפש את הסניף הקרוב אליכם. ( סניפים )

כן. בין המשרות שאנו מטפלים בהן עבור המעסיקים השונים קיימות גם הצעות עבודה שאינן מחייבות ניסיון קודם כלל מכל סוג שהוא.

במידה והעבודה עצמה מוכרת כעבודה מועדפת, אז גם בביצועה באמצעות חברת "אתגר" היא תוכר ככזו ונוכל למלא עבורכם טפסים מתאימים לצורך הגשת תביעה למענק זה לביטוח לאומי.