איסוף מידע על הארגון – לקראת ראיון עבודה

בטרם ניגשים לראיון עבודה חשוב לאסוף כמה שיותר מידע אודות החברה על מנת להראות בקיאות וידע, ועל מנת להיות מוכנים לענות על שאלות. המידע שתאספו עשוי אף לסייע לכם לשאול את המראיין שאלות ענייניות, או לענות בצורה הרלוונטית ביותר על השאלות הנשאלות ע"י המראיין. כמו כן הדבר יאפשר לכם לבחון, מבעוד מועד, באם החברה ואופייה הארגוני תואמים לציפיותיכם ולכישוריכם.

אל תתעצלו השקיעו בכך זמן ונצלו את האינטרנט ככלי יעיל לאיתור מידע נרחב ככל האפשר אודות החברה. כמו כן, מומלץ לגשש עם מכרים שאולי עשויים לספק אינפורמציה נוספת ובכך להעניק לכם יתרון על פני המועמדים האחרים.

להלן מספר דרכים כיצד לאסוף מידע אודות החברה:

אתר האינטרנט של החברה:
בקרו באתר האינטרנט הרשמי של החברה, בדקו את ההיסטוריה של החברה, מטרותיה בהווה, מוצרים, שירותים, מבנה ניהולי וכן מידע על תרבות החברה. את המידע לרוב ניתן לאתר בסעיף ״אודות החברה״.

היעזרו ברשת החברתית LinkedIn:
פרופיל החברה באתר LinkedIn הינו דרך יעילה למצוא מידע נוסף אודות החברה במסגרתו ניתן לאתר אנשי קשר המשותפים לכם ולחברה, עובדים חדשים, מבצעים, עבודות שפורסמו, חברות בת וסטטיסטיקות של החברה . בנוסף, ניתן אף לבחון את הפרופיל של המראיין על מנת להכיר טוב יותר את תפקידו בחברה.

מדיה חברתית:
בדקו את דף הפייסבוק ודף הטוויטר של החברה. עשו Like לקבוצת הפייסבוק של החברה ועקבו אחר חשבון הטוויטר על מנת לקבל עדכונים שוטפים אודות הנעשה בחברה. כך ניתן למצוא מידע בעל ערך שאינכם יכול לרכוש בשום אמצעי אחר.

מנועי החיפוש באינטרנט:
ערכו חיפוש בגוגל ומצאו ידיעות על החברה. אתם תופתעו מה ניתן למצוא באמצעות חיפוש פשוט. זכרו כי כאשר מדובר על חברות ציבוריות, מידע רב עומד לרשותכם.

קשרים אישיים:
גלו האם חבריכם מכירים מנהלים/עובדים בחברה ובאמצעות קשרים אישיים השיגו מידע ועשו בו שימוש מושכל.