רשתות חברתיות וחיפוש עבודה

נוכחות ברשתות החברתיות ועולם העבודה 

הניסיון לשמור על פרטיות בזירת הרשתות החברתיות מתגלה פעמים רבות כמאתגר וחמקמק, אך פרטיותכם עשויה להיות משמעותית וחושבה כאשר אתם נמצאים בתהליכי חיפוש עבודה. 

אם לא תפעלו בזהירות, כל מה שתפרסמו בפייסבוקבאינסטגרם או בTik Tok, יהיה גלוי למעסיקים הנוכחיים או העתידיים שלכם 

תמונות לא מחמיאות, התבטאויות לא ראויות או השתתפות בדיונים פוליטיים להוטים מדי, עלולים לעלות לכם במשרה שלכם או במשרה בה אתם חושקים. בהתחשב בעובדה כי כמעט כל אחד עושה שימוש ברשתות החברתיות, יהיה זה צעד חכם להגדיר את הרשאות הגישה לפרטיות  כך שהתכנים שתעלו יהיו גלויים רק לחברים ולמכרים, ולא לכלל המשתמשים בפלטפורמה. 

 דרכים לשיפור הדימוי שלכם ברשתות החברתיות  

  • הימנעו מלפרסם תגובות שיכולות להתפרש כגזעניות, סקסיסטיות או מפלות בכל דרך שהיא, ומשימוש במילים גסות או התלהמות קיצונית. (טיפ מהמערכת: מומלץ לקיים עיקרון זה באופן כללי. תהיו טובים.) 
  • הסירו תיוג מתמונות או סרטונים המציגים אתכם באור שלילי. אם תעדיפו שלא לעשות כן, הקפידו לנהל את הגדרות הפרטיות של האלבומים, ולהגדיר מי יוכל לראות את התכנים המקושרים אליכם. 
  • הסתכלו על העמודים האישיים שלכם ברשתות החברתיות. נסו לבחון אותם כאילו הייתם מעסיקים פוטנציאליים או אנשי גיוס, וערכו אותם בהתאם. הסירו הערות, האשטגיםתגובות או תכנים ויזואליים שנראים סרי טעם. 
  • באילו קבוצות אתם חבריםאם חלק מהקבוצות אליהן אתם שייכים דומות לקבוצת- "שיכורים ונהנים ב-5:00 בבוקר", אולי כדאי שתעזבו אותה. 
  • לאחר שביצעתם את השינויים וההתאמות לפי הצורך, היכנסו לחשבונות שלכם דרך חשבון של אדם שאינו מקושר אליכם ברשתות. כך תוכלו לבחון מה מוצג בפרופיל האישי שלכם, ואיך הוא ייראה בעיניהם של מעסיקים או אנשי גיוס.